• MOBİL UYGULAMAYA ÖZEL KARGO BEDAVA!
  • 500₺ VE ÜZERİ KARGO BEDAVA VE NET %30 İNDİRİM

Mükemmel Görünüm İçin Vücut Tipinize En Uygun Elbise Modelleri

2023-07-04

Vücut tipine göre elbise seçimi, tepeden tırnağa kusursuz görünmek için son derece önemli. Moda akımları ve trendler ile sezon tanıtımlarında gördüğünüz ve gözünüze hoş gelen bir modeli satın almadan önce, vücut tipinizi göz önünde bulundurmalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Armut vücut tipine sahip kişiler için ya da dikdörtgen vücut kompozisyonuna sahip kadınlar için farklı elbise modellerinin daha uygun olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Mükemmel görünüm için, seçeceğiniz elbise modelini en doğru şekilde taşımanız ve uygun aksesuarlar ile tamamlamanız önemli olacaktır. İlk olarak sahip olduğunuz fiziksel özelliklere yönelmeli ve hangi özellikleri sergilemek ve hangilerini nispeten gizlemek istediğinizden emin olmalısınız.

 

V Yaka Çift Cepli Aerobin Dokuma Elbise

 

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Elmas ya da armut vücut tipine sahipseniz, küçük göğüsler ve nispeten geniş kalça ölçülerini en doğru şekilde dengeleyecek elbise modellerine yönelmeniz uygun olabilir. Bu durumda, göğüs dolgulu ve destekli elbise modellerini tercih edebilir ve etek formu daha ölçülü genişleyen tasarımlardan yana tercihinizi yapabilirsiniz. Belde tamamen oturan elbise modelleri, kalça ölçülerinizi normalden daha büyük gösterebileceğinden, robadan itibaren detaylanan ve genişleyen modellere öncelik vermelisiniz. Göğüs dolgulu iç çamaşırları ile görünümünüzü kum saati formuna kavuşturabilir, bel bağlamalı ve kemerli modellerle bu uyumu gözler önüne serebilirsiniz.

Dikdörtgen ya da oval vücut hatlarına sahipseniz, bel oyuntusu etkisi yaratacak elbise modellerinden yana seçiminizi yapabilirsiniz. Omuzdan itibaren düz bir formda eteğe doğru akan tasarımlar tercih ederek, uygun kemerlerle, istediğiniz noktada kendi bel oyuntunuzu oluşturabilirsiniz. Kemer üstü bölgede kalan kumaşın, dökümlü bir şekilde kemer üzerine bırakılması, ince bel izlenimi yaratacaktır.

 

Çapraz Askılı İnce Fitilli Zincir Detaylı Asimetrik Triko Elbise

 

Ters üçgen formunda bir vücut çizgisine sahipseniz, vücut tipine göre elbise seçimi yaparken, omuzlarınızın kumaş ya da detaylarla kapandığı, geniş basen çizgilerine sahip modeller tercih edebilirsiniz. Dar ve uzun elbiseler, göğüs ve omuz bölgesinin daha da büyük görünmesine sebebiyet verebilir. Spor yaka ya da dik yaka elbise modelleri kullanarak görünümünüzün daha dengeli olmasına yardımcı olabilirsiniz.