• MOBİL UYGULAMAYA ÖZEL KARGO BEDAVA!
  • NET %30 İNDİRİM VE DAHA FAZLASI!

Zayıf Gösteren Elbise Önerileri

2023-10-18

Günümüzün güzellik algılarına karşın vücudunuzun her daim kusursuz olması mümkün değildir. Çünkü kusursuzluk, insan doğasına da bütünüyle aykırıdır. Buna karşın giydiğiniz kıyafetlerle birlikte, seçiminizi doğru yaparak zayıf görünebilirsiniz. Yani vücudunuzu doğru tanıyorsanız, olduğunuzdan çok daha zayıf bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu noktada da kıyafetlerinizin kumaşının türü, deseni ve modeli konusunda seçici olmalısınız. Unutmamanız gerekense her kadının kendine has bir vücut şekli olduğudur. Bu yüzden başkasında çok beğendiğiniz bir elbise sizde aynı şekilde güzel durmayabilir. Sizler, seçimlerinizi yaparken kendi vücudunuza göre hareket edip ve buna uygun olarak iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz. Daha zayıf görünmek içinse bazı ipuçları olduğunu unutmamalısınız. Bunlardan birisi ise zayıf gösteren elbise önerilerini takip etmektir.

Zayıf gösteren elbise modellerini seçerken öncelikli olarak vücut tipinizi bilmelisiniz. Kum saati bir vücudunuz varsa o zaman belinizin ince olması için bir şey yapmanız gerekmez. Ancak her kadının beli aynı inceliğe sahip değildir. Bu noktada da zayıf gösteren elbiselerden yardım alabilirsiniz. Elbiselerinizin kemerli olması, belinizin daha ince görünmesini, zayıf bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilmektedir. Ayrıca V yaka elbise modellerini seçerek dikkatleri dekoltenize çevirebilirsiniz. Böylece dikkatler belinizden uzaklaşacaktır. Bu da özgüven kaybı yaşamanızın önüne geçecektir.

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

İdeal kilonuzun üzerinde olduğunuz zaman bazı kumaş türleri vücudunuzu olduğundan daha kilolu gösterebilmektedir. Bundan ötürü elbise seçimlerinizde kumaş seçimine dikkat etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse de saten kumaş tercihi sizin kilolarınızı daha fazla öne çıkaracaktır. Ancak hala saten bir elbise giymek niyetindeyseniz o zaman dar olan modelleri değil bol saten elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Zayıf görünmenizi engelleyecek olan kumaşlardan bir diğeri de jarse olarak geçmektedir. Jarse kumaş, vücudu saran bir özelliği bulunmaktadır. Göbek bölgenizde fazlalığınız olduğunu düşünüyorsanız jarse kumaş elbise sizi kilolu gösterecektir. Zayıf görünmek istiyorsanız daha akışkan türdeki elbiseleri seçmeniz gerekmektedir.

Zayıf gösteren elbise modelleri içerisinde puantiye elbise desenlerini seçebilirsiniz. Bel bölgesinde kullanılan küçük puantiye deseni, belinizi daha zayıf gösterir. Boyuna uzanan çizgili elbiseler de boyunuzu daha uzun gösterirken zayıf görünmenize yardımcı olmaktadır.

Zayıf Gösteren Elbiselerin Özellikleri Nelerdir?

Modayı takip etmek ve kendi stilinizi oluşturmak istediğiniz zaman kilonuzu da dikkate almalısınız. Bu aşamada seçim yaparken bel hatlarını belli eden elbiseleri seçebilirsiniz. Zayıf gösteren kıyafetler içerisinde vücudunuza hafif oturanlar daha iyi bir görünüm oluşturmaktadır. Elbiselerinizin bacak boyunuzu uzun gösterecek modellerden olması da önemlidir. Beli vurgulamakta olan yüksek kesim elbiseler, görünümünüzü daha iyi hale getirecektir.

Zayıf gösteren elbiselerde önemli olan noktalardan birisi de elbiselerin rengidir. Açık renkli elbiselere kıyasla siyah renkli elbiseler daha zayıf görünmenizi sağlar. Özellikle vücut hatlarınızdaki kıvrımların fark edilmesini engeller. Bundan ötürü siyah veyahut koyu renkleri elbiseleri tercih edebilirsiniz.