• 1.000₺ Üzeri Kargo Bedava!
  • Sepette NET %30 İNDİRİM!

Plaj Modasının Kilit Parçası Pareo

Plaj modasının vazgeçilmez parçalarından biri olan pareo modelleri, bikini ve mayo ile kullanılan giysilerdir. Bununla beraber şort ve tişört gibi benzeri giysilerle de çok şık kombinler oluşturmak mümkündür.

Yaz aylarının sıcak günlerinde şık ve kaliteli bir duruş sergileyen pareolar, özellikle bikini altı bölgesini kapatarak rahat hareket imkanı sunar. Bikini ve mayo üzerine giyilen bu parçaların kökeni ise Pasifik Adalarına dayanır. Tahiti’nin yöresel giysilerinden biri olan pareo, son yıllarda moda dünyasına girmiş ve herkes tarafından çok sevilmiştir.

Pareo Modelleri

Estetik bir görünüme sahip olan pareo modelleri, bedeni saran egzotik etek ve tuniklerdir. Peştemal ya da şal gibi tek parçadan oluşan bu giysiler; tek renk, baskılı ya da desenli olarak tasarlanır. İnce bir kumaş yapısına sahiplerdir ve pamuk ya da polyester karışımı kumaşlarla hazırlanır. Pareo modellerinin uç kısımları ise püsküllü, saçaklı, kavisli, oval ya da dantelli olur. Sitemizde satışa sunulan ve en çok tercih edilen pareo modelleri ise şu şekilde sıralanır:

  • Pamuklu Crochet Açık Model Uzun Tunik Pareolar
  • Dantelli Pareo Modelleri
  • Kısa Boy Pareo Çeşitleri
  • Uzun Boy Pareolar
  • Tül Pareo Modelleri
  • Makrome Pareo Çeşitleri

Tunik olarak tasarlanan pareoların yaka kısımları ise v yaka, yuvarlak yaka ve şal yaka şeklindedir. Bu kategori altında sizlerin beğenisine sunduğumuz pareo modelleri, şık ve kaliteli bir görünüm sergilemenize her zaman imkan tanır. Yaz günlerinde sahillerde ve yaz akşamlarında göz alıcı kombinler yapmaya yarayan pareolar, önden bağlamalı ya da bağlamasız olan tasarımlara da sahiptir.

Pareo Modelleri Nasıl Bağlanır?

Pareo, özellikle plaja giderken bikini ya da mayonun üstüne giyilen bir giysidir. Denizden çıktıktan sonra da plajda rahat hareket edebilmek için pratik bir şekilde giyilir. Pareo modellerinin bağlama şekilleri ise isteğe bağlı olarak farklı şekillerde olabilir. En sık kullanılan bağlama tarzı bel bölümünden bağlamaktadır.

Diğer bir bağlama şekli ise göğüs hizasından olur. Pareoların üzerinde bulunan iplerle bağlama işleri kolaylıkla yapılır. Göğüs hizasından bağlanarak elbise görünümü, belden bağlanarak şık bir etek görünümüne bürünür. Aynı zamanda omuzdan askılı olacak şekilde pareo bağlaması da yapılabilir.