• 1.000₺ Üzeri Kargo Bedava!
  • Sepette NET %30 İNDİRİM!

Kimono & Kaftan Modelleri ve Fiyatları

Japon kültüründe çok önemli yere sahip olan kimono, "giymek" anlamına gelen "ki" ve "mono" kelimelerinden türemiştir. Son derece estetik bir parça olan kimono, 5. yüzyıla kadar uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. Çin ile Japonya arasındaki ticaret arttıkça kimono, “Hanfu” adı verilen geleneksel Çin kıyafetlerinin etkisiyle bugünkü şeklini aldı.

Önemli Parçalardan Olan Kimono & Kaftan Çeşitleri

Geniş kollu bir elbise ve önden ayak bileklerine kadar uzanan T şeklinde bir ön gövdeden oluşan kimonoya, sadece elbise denilemez. Elbisenin ötesinde bir zarafet simgesidir. Bağlama stilleri, deseni, birçok farklı anlama gelir. Aynı zamanda bir kişinin ruh halini, medeni durumunu ve sosyoekonomik düzeyini yansıtır. Yani kimono ile insanın kişiliği arasında bir ilişki olduğuna inanılır. Bu nedenle başka birinin tarzını taklit etmek mümkün değildir. Çünkü kimono kişiye özeldir.

Asya kültürünün en önemli parçalarından biri olan kaftanlar birçok değer ve sembol taşır. Tarihte daha çok desenli kimono modelleri tercih eden Asyalılar, tercih ettikleri desene ve renge göre, kimonosunu gören kişilere gizli mesaj verip duygularını belli etmişlerdir. Genelde kimono kadın kullanıcılar tarafından tercih edilse de günümüzde erkekler için de farklı, salaş kimono modelleri bulunmaktadır.

Kimono ile Stil Tüyoları

Kaftan modelleri ile kombininize göre tamamen farklı tarzlar yaratabilirsiniz. Basit parçalarla bile yapacağınız kaftan kombinlerinizle trendleri yakalayabilir, modern bir görünüme ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi sayesinde dolabınızın vazgeçilmez parçası haline gelecektir. Bol kesim kolları ve bohem etnik desenleri ile sokak stilinizde farklılık yaratacaktır.

Keten Kimono Ceketleri Neden Tercih Etmelisiniz?

Kimono, artık insanların iş hayatında blazer ceketlerin yerine tercih ettiği bir alternatif haline gelmiştir. Eski iş modasının kurallarını yıkmak isteyen yeni nesil çalışanlar, blazer ceketlerden çok daha rahat olan bu ceketi tercih ediyor. Kimono ceketleri, çeşitli bel kemerleri, pantolonlar, gömlekler, etekler ve elbiselerle kombinleyebilirsiniz. Ayrıca işten sonra şehir hayatına da uyum sağlar.

Herhangi bir davete giderken giyeceğiniz saten veya ipek kimonoları, elbise olarak değerlendirebilirsiniz. Plaj kombinlerinizde de iddialı ve özgün görünüm sağlayacak kimonolar, sıcaklıktan ve güneşten sizi koruyacaktır. Özellikle keten kimono modelleri size plajda en büyük konforu sağlayacaktır.

Beyaz Kimononun Gizemi

5. yüzyıldan beri moda sektörünün vazgeçilmez parçaları olan kimono veya kaftanların özellikle beyaz rengi diğer kimonolardan daha farklı konumdadır. Bazı Doğu topluluklarında matem ve yas rengi olarak görülse de batıl inanışlara göre beyaz kimono giymenin evliliğe sebep olacağı, düğünlerde de beyaz uzun kimono giyilmesi gerektiği bilinirmiş.

Her ortamda kıyafetinize uyum sağlayacak, sizi konfor alanınızın dışına çıkarmayacak rahat parçalar arıyorsanız, Vaggon tam size göre. Plajda, işyerinde veya akşam davetlerinizde, sizi her yerde tarz gösterecek parçalar için Vaggon en güvenilir adrestir!